Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
7,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:338481
 
Vērtējums:
Publicēts: 18.04.2024.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Vārdi „putns”un „nelidojošs” šķiet pretrunīgi. Putni, uz kuriem attiecas abi šie apzīmējumiir lieliski pielāgojušies dzīvei uz zemes, un lidot prasme viņiem nemaz nav vajadzīga.
Evolūcijas gaitā dažu sugu putni ir zaudējuši lidspēju, jo dzīvoja salās,kur tiem nebija neviena dabiskā ienaidnieka,no kura briesmu gadījumā būtu jābēg, paceļoties spārnos.
Visām mūsdienu nelidojošo putnu sugām (apmēram 50) bija senči, kas visticamāk, prata lidot. Gaisa telpas pārvaldīšana putniem deva daudzas priekšrocības.Tomēr lidošanai ir arī savi negatīvie aspekti.Lidotspēju ierobežo lielums,īpaši ķermeņa masa, kas saistās ar noteiktu barības avotu izmantošanas iespēju. Lai putns varētu lidot, vajadzīgi spēcīgi muskuļi un spalvām jābūt absolūtā kārtībā.
Iespējams,ka, piemēram, mazās salās dzīvojošie dumbrcāļi zaudējuši lidotprasmi spēcīgā vēja dēļ, kas varētu viņus aizpūst.Lielākā daļa putnu pārstāja lidot tādēļ, ka viņiem nebija nepieciešams pacelties spārnos, lai aizbēgtu no ienaidniekiem,tiem pietika ar skriešanas māku.
Par mūsdienu lidojošo putnu vidū var pamanīt potenciālus kandidātus lidot prasmes zaudēšanai, piemēram, smagās sīgas, kas lido ar milzīgu piepūli. Savukārt Dienvidamerikā dīvo tvaikoņpīles,kas lido tik zemu zemu pie ūdens virsmas.
Lieli mūsdienās dzīvojoši nelidojošie putni un mazie kivi ir vienīgie,kuriem nav raksturīgās krūts kaula šķautnes (ķīļa), pie kuras lidojošiem putniem ir piestiprināti krūts muskuļi, kas vada spārnus.…

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1402993
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties