Cik daudz runājam?
Viens uzskats: runājiet mazāk!
„Garīgi stipri cilvēki nerunā daudz. Viņi pārdomā, ko vēlas teikt, un savas domas sarunu biedriem pauž skaidri un mērķtiecīgi. Nerunājiet, ja jums nav nekas būtisks sakāms, un, ja ir, izsakāties īsi.” /R. Templers./
Ir zināms, ka ekstravertais pastāstīs vairāk un atklātāk pat pavisam nejaušam sarunas partnerim, bet intravertais pat tuvākiem draugiem neatklāsies.
Pašatklāsmes robežas. Neformālās tikšanās reizēs – skaidri zināt robežu, līdz kurai lietas ir pārspriežamas un aiz kuras vairs nē. Iemācīties nerunāt par daudz. Īpaši par savu privāto dzīvi. Arī par biznesa idejām.
Prasme klausīties. Pamēģiniet ieklausīties sarunu biedrā 1-2 reizes ilgāk nekā runājat pats. Prasme klausīties vairo pievilcību.
Taktiska izturēšanās pret citu viedokli. Vislabāko iespaidu panāk tie, kas ir pārliecināti par sevi un par to, ko saka, neko nepierādot un necenšoties citiem uzspiest savu viedokli. Reizēm ir vērts paklusēt. Bet tas nenozīmē vienmēr piekāpties. Ir reizes, kad vienkārši labāk paturēt savas domas pie sevis.
Strīdi. Arī strīdēties ir jāmāk – bez apvainojumiem un citu cieņas aizskaršanas. Prasme aiziet no kaujas lauka ar neizšķirtu – katram sava patiesība.
Ja nepieciešams, cenšamies apturēt iespējamu konfliktu, pirms tas sācies. Mainām sarunu tēmu uz neitrālāku.
…