Nefertiti piedzima Amenhotepa III valdīšanas laikā, vēlajā 18. dinastijas periodā. Tas bija Ēģiptes uzplaukuma laiks, kad valsts robežas sniedzās no Nūbijas līdz Sīrijai, un ēģiptiešu galms bija spožs centrs visā toreizējā Vidusjūras pasaulē. Amenhotepam III un viņa ietekmīgajai, parastā ļaužu kārtā dzimušajai sievai, karalienei Tijai (?), bija vairākas meitas, bet tikai 2 dēli. Vecākais dēls, princis Tutmoss, kalpoja par dieva Ptaha priesteri Memfisā, bet viņš nomira pirms varēja iemantot tēva troni. Tas ļāva jaunākajam dēlam, Amenhotepam, vispirms kļūt par princi un tad par faraonu.
Drīz pēc kāpšanas tronī Amenhoteps IV izveidoja absolūtu padevību neskaidrā, bezsejainā, spārnainā diska dieva priekšā, ko sauca par Atonu. Lai godinātu savu jauno dievu, faraons izmainīja savu vārdu no Amenhotepa uz Ehnatonu, kas tulkojumā nozīmē “Dzīvais Atona Gars”. Valdnieks uzcēla arī jaunu galvaspilsētu Ēģiptes pašā vidū – Ehtatenu (?) – “Atona Horizonts”. Šodien tā ir Amarnas pilsēta.
Nefertiti ģimene
Kad Ehnatons valdīja, vinš jau bija precējies ar Nefertiti. 10 gadu laikā viņa dzemdēja 6 meitas, 3 vecākās (Meritatena, Meketatena un Anhespaatena) piedzima Tēbās, 3 jaunākās (Neferneferuatena Jaunākā, Neferneferure un Setepenre) piedzima Amarnā.
Lai gan Nefertiti vecāki nekad netiek pieminēti, ir zināms, ka viņai bija jaunākā māsa vārdā Mutnodžmeta, “Karalienes Māsa”. …