Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:734061
 
Vērtējums:
Publicēts: 06.08.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

6. Attaisnojamie zaudējumi.
1799. gadā, kad Napoleons pameta karavīrus Ēģiptē un pārņēma varu, tam bija savi iemesli. Pirmkārt, lielāko dalu viņa karaspēka bija iznīcinājis Buboņu mēris un daudz neko viņš tur vairs nespēja darīt, ja vien negribēja iet bojā nu jau bezjēdzīgā nāvē. Tāpēc viņš savus vīrus atstāja ģenerāļa Žana Batistas Klebēra uzraudzībā (nevis bezpalīdzīgus, kā varētu domāt) un devās atpakaļ uz Franciju, kur viņa darbība varēja būtiski mainīt situāciju. Tā kā Direktorija Napoleona prombūtnes laikā nebija spējusi tikt galā ar valdīšanu, novedusi Franciju līdz bankrotam un kļuvusi nepopulāra tautā, Napoleonam nācās pārņemt varu, lai kaut kā stabilizētu politisko situāciju valstī.

Zināms ir tas, ka 1812.gadā Napoleona karaspēks zaudēja Krievijai. Taču šis karš sākās tāpēc, ka Krievija nepildīja pašas politiskos solījumus. 1807.gadā Napoleons personiski satikās ar caru Aleksandru I pie Tilzītes pilsētas. Tur abas puses parakstīja līgumu, saskaņā ar kuru Krievija piekrita pievienoties Francijas realizētajai Lielbritānijas kontinentālajai blokādei, atzina par likumīgiem Francijas iekarojumus un pārmaiņas Eiropā. Bet, kad tas sāka kļūt neizdevīgi, Krievija pārkāpa līgumu ar Franciju, slepeni tirgojoties ar angļiem, izmantojot Skandināviju, kā arī caur savām ziemeļu ostām. Bez šaubām, attiecības abu impēriju, Krievijas un Francijas, starpā atkal saasinājās un izcēlās karš. Tādējādi gan pašu karu, gan tā iznākumu vairāk noteica nevis Napoleona kara prasmes, bet gan Krievijas negodīgā politika.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1340437
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties