Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:775050
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.02.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Mūsdienu birokrātiskais aparāts funkcionē šādā noteiktā veidā:
Ι. pastāv noteiktu un oficiālu nozaru princips, kuras vispār pastāv tāpēc, ka to prasa noteikumi, tas ir atbilstoši likumiem vai administratīvām instrukcijām.
1. regulārās darbības, kuras ir nepieciešamas birokrātiski pārvaldītajai struktūrai ir iedalītas noteiktā veidā kā oficiālas nodevas(pienākumi)
2. vara(pilnvaras), lai dotu komandas , kuras ir nepieciešamas šo nodevu atslogošanai, ir sadalīta noturīgā veidā un stingri norobežota ar noteikumiem, kuri satur piespied līdzekļus, kuri var tikt ievietoti amatpersonu rīkojumā.
3. metodiskais noteikums ir radīts regulārai un nepārtrauktai šo nodevu izpildīšanai un attiecīgo tiesību izpildīšanai; tiek algoti tikai tie cilvēki, kuriem ir vispārīgi regulējamas kvalifikācijas, kuras ir domātas kalpošanai
Sabiedriskajā un likumīgajā valdībā šie trīs elementi sastāda „birokrātisko varu”. Privātajā ekonomiskajā dominēšanā viņi sastāda birokrātisko „pārvaldi”. Birokrātija, saprasta šādā veidā, ir pilnībā attīstīta politiskajās un garīgajās kopienās tikai mūsdienīgajā valstī, un, privātajā ekonomikā, tikai visvairāk attīstītākajās kapitālisma iestādēs. Pastāvīga un sabiedriskā ofisa vara, ar noteiktu jurisdikciju,-ir nevis vēsturiskais noteikums, bet gan izņēmums. Tas tā ir pat lielajās politiskajās struktūrās, tādās kā seno Austrumu, vācu un mongoļu impēriju iekarojumos, vai daudzās feodālajās valsts struktūrās. Visos šajos gadījumos, valdnieks izpilda svarīgākos pasākumus caur personālajiem aizbildņiem, galda kompanjoniem vai tiesu kalpotājiem. Viņu pilnvaras un vara precīzi nav ierobežotas un laicīgi tiek izmantoti katrā gadījumā.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties