Mūzikas terapija jeb meloterapija bija zināma cilvēcei jau senajos laikos, bet diemžēl mūsdienās tradicionālā medicīna to ir nepelnīti atstājusi bez uzmanības. Indijas, Grieķijas, Ēģiptes un Ķīnas senie medicīniskie traktāti daudzina dziedinošo un harmonizējošo mūzikas spēku. Jau izsenos laikos dziednieki un šamaņi varēja noteikt kāda ritma vai toņa pietrūkst cilvēkam, tāpēc ārstēšana ar vārdiem, mūziku un dziedāšanu bija ļoti iedarbīga. Diemžēl liela daļa šo svēto zināšanu, ko zināja mūsu senči, ir zaudētas.
Zinātniski pētnieciskā darba temats tika izvēlēts dēļ autores personīgās patikas pret mūziku un dēļ intereses, kā mūzika spēj ietekmēt cilvēku.
Darba mērķis ir uzzināt, kāda un cik liela ir cilvēku garīgās attīstības saistība ar viņu muzikalitāti, noskaidrot, vai atšķirīga rakstura mūzikai ir atšķirīga ietekme uz cilvēku.
Hipotēze – mūzika ietekmē gan cilvēka garīgo stāvokli, gan garīgo attīstību
Lai sasniegtu mērķi, ir izvirzīti šādi darba uzdevumi:
1. Veikt anketēšanu un noskaidrot kāda ietekme uz garīgo attīstību ir cilvēku muzikalitātei
2. Uzzināt, kāda mūzika Jaunpiebalgas vidusskolas skolēnus ietekmē vispozitīvāk un kādas ir dažādu žanru muzikālu kompozīciju ietekmes atšķirības.
Pētījumā izmantotās metodes:
1) Teorētiskā materiāla apkopošana, izmantojot mācību literatūru, dažādu autoru publikācijas, resursus internetā;
2) Dažādu respondentu aptauja;
3) Respondentu pakļaušana mūzikas klausīšanās ietekmei un informācijas par cilvēku izjūtām klausīšanās laikā ieguve ar anketu palīdzību.
Darbā ir 8 nodaļas, 12 apakšnodaļas, 13 attēli, 2 pielikumi. …