Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
7,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:252092
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.01.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Mobilo tehnoloģiju attīstības vēsture    3
  HSCSD    5
  UMA    7
  GSM    9
  GPRS    10
  CDMA    13
  EDGE    14
  UMTS    15
  LMT piedāvājums    16
  3G – mūsu nākotne    18
  Populārākie 3G produkti    18
  Siemens – viens no mobilo tehnoloģiju līderiem    20
  Izmantotā literatūra    21
Darba fragmentsAizvērt

Telekomunikāciju industrija jau kopš pirmsākumiem, vērtējot investīcijas, vienmēr ir bijusi tehnoloģiski visintensīvākā. Bet ne tikai: telekomunikāciju nozare kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem reizi desmit gados ir piedzīvojusi kvalitatīvu tehnoloģijas paaudzes nomaiņu.
1980. gadi iezīmējās ar pāreju uz ciparu centrālēm. Latvijā sakarā ar novājināto PSRS režīmu tā sabrukšanas priekšvakarā civilajā tautsaimniecības nozarē bija iestājusies ekonomiska stagnācija, tāpēc telekomunikāciju tīklu atjaunināšana un mobilo tīklu izbūve notika tikai 90. gadu sākumā. Arī Latvijā tika ieviestas ciparu telefona centrāles un datu pārraides pakalpojumi biznesa klientiem. Sākotnēji tiem bija maz intelekta, jo tie kā īrētā līnija piekļuves galos aizņēma fizisko nesēju, savukārt maģistrālajā tīklā - n/x TDM takts joslas (time slots).
90. gadu beigās notika kārtējā tehnoloģijas nomaiņa un ieviestais ATM (Asynchronous Transfer Mode) protokola tehnoloģijas tīkls vēl tagad tiek izmantots gan fiksēto un mobilo pakalpojumu sniedzēju, gan uzņēmumu tīklos. No pakalpojumu funkcionālo komponentu viedokļa raugoties, integrēta iekārtu funkcionalitāte un specializētas mikroelektronikas lietošana vēl nesen tika uzskatīta par ieguvumu, tomēr tehnoloģisko jauninājumu dzītās, nepārtraukti attīstošās pakalpojumu vides izmaiņas un universālu procesoru veiktspējas turpinošais attīstības skrējiens ir mainījis ne tikai iekārtu ražotāju labo toni. Ekonomiskās efektivitātes dzīti, unifikācijas skrējienā tiek radīts arvien mazāk unikālu vienam mērķim paredzētu produktu, bet vērojama standartizētu komerciālu iekārtu (COTS – Commercial Of The Shelve) lietošana. Arī pakalpojumu sniedzēji, pamatā konkurences iespaidā, arvien vairāk pievēršas no telekomunikāciju iekārtu ražotāju (Telecommunications Equipment Manufacturers – TEM) slēgto īpašumtiesību standartiem mazāk atkarīgiem risinājumiem. Pakalpojumu nodrošināšanas integrācija noslēgtā sistēmā joprojām ir tipiska sakaru risinājumu arhitektūra. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties