Mīts (no grieķu valodas mythos)- vārds, nostāsts.
Mīti ir stāsti par dieviem un dievišķiem varoņiem. Tie vēsta par visa iesākumu un beigām, par pasaules radīšanu un galu, par dzīvi un nāvi... Mītam rodoties, cilvēki tam tic ar visu sirdi un dvēseli. Mīti un ar tiem saistītie rituāli bieži tika turēti lielā noslēpumā. Tāpēc arī mīts ir kas vairāk nekā vienkārši nostāsts, tajā noteikti ir arī kāds patiesības grauds.Ēģiptieši ticēja, ka cilvēkus, tāpat kā dzīvniekus vai augus, radījis Saules dievs Ra. Vēlāk, pēc Ra, Ēģiptē valdīja un kā dievs bija faraons, t.i. „lielā māja”. Ēģiptieši ticēja, ka faraons ir Saules dieva Ra dēls. Kā dieva dēls viņš bija pats Dievs, un ēģiptieši viņu godināja tāpat kā dievu. Ļaudis uzskatīja, ka bez faraona nevar iztikt tāpat kā bez saules.
Pašā laika sākumā Ra vispirms piedzemdēja pats sevi. Juzdamies vientuļš, Ra nospļāvās, un no viņa spļāviena piedzima gaiss un mitrums. No viņu savienības radās dievs Gebs un Debesu dieve Nuta.
Ra radīja debesis un zemi, izveidoja kalnus. No viņa asarām radās pirmie cilvēki. Katru rītu Ra piecēlās un devās savā laivā pāri debess jumam. Vakarā viņu aprija Nuta, lai no rīta atkal dzemdētu no jauna.…