Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:374598
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.10.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
2011. - 2015. g.
Darba fragmentsAizvērt

Regulēšanas metodes tiek izmantotas priekš tirgus regulēšanas, lai kontrolētu tirgus procesus, kas tur notiek, kā arī citu ekonomisku procesu ierobežošanai. Ārzemju autori ir rakstījuši, ka pastāv atsevišķi nodokļi, piemēram, ja kāds uzņēmums kaitē dabai, valsts ir tiesīga uzlikt noteiktu nodokli, lai to ierobežotu. Kā otru no metodēm autori minēja subsīdijas, kas tiek izmantotas kādas nozares attīstīšanai, piemēram, kad attiecīgas kārtas cilvēki var iepirkties ar atlaidēm, protams arī ražotāji var saņemt subsīdijas, lai atvieglotu viņu darbu, apgādājot ražotāju ar nepieciešamajiem resursiem.
Ārējā (blakus) efekta ieguvums ir labums, ko gūst trešā persona – sabiedrība kopumā, bet nevis pats ražotājs vai produkta patērētājs. Ārējie(blakus) efekti var būt pozitīvi un negatīvi. Tie izpaužas preču un pakalpojumu ražošanas vai patērēšanas ietekmē uz to cilvēku labklājību, kas nav iesaistīti tiešajā apmaiņā.
Pozitīvs ārējais (blakus) efekts ir iedzīvotāju izglītošana. Tā sekmē indivīda darbaspēju attīstību un ražīguma pieaugumu, kas ir arī visas sabiedrības ieguvums kopumā. Ražošanas jomā pozitīva ārējā (blakus) efekta piemērs ir hidroelektrostacijas aizsporsta būve: šāds aizsprosts kontrolē ūdens līmeni tiem, kas dzīvo lejup pa straumi, un/vai veido gleznainu ūdenskrātuvi, kas ir saistoša no atpūtas viedokļa.
Negatīvs ārējais (blakus) efekts ir tad, piemēram, pārmērīga mežu izciršana un kokmateriālu eksportēšana liedz valsts iedzīvotājiem saņemt daudzus labumus, ko dod mežs, tas ir, svaigu gaisu, estētisku baudu, atpūtu, dabisku ārsniecisku vidi. Negatīva ārējā (blakus) efekta piemērs ir smēķēšana, kas kaitīgi ietekmē nesmēķētājus. Saslimšana ar infekcijas slimībām. Slims cilvēks var inficēt pārējos iedzīvotājus. Arī ārzemju autori uzsver to, ka negatīvs ārējais efekts ir dabas piesārņošana un ka valdība ar dažādiem ierobežojumiem un sodiem mēģina apturēt šāda veida piesārņošanu.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1334441
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties