Ekosistēma, kurā galvenā organisko vielu ražotāja ir kokaudze. Mežs ir kompleksa ekoloģiska sistēma, kas apvieno augu un dzīvnieku pasauli, zemes un ūdens resursus. Mežs veic svarīgākās funkcijas – klimata regulēšanu, vides, augsnes un ūdens aizsardzību, sanitāro un veselības nostiprināšanu, nemitīgi papildina atmosfēru ar skābekli, attīra gaisu un ir dzīvnieku apdzīvojamā vide. Mežs ir viens no valsts nacionālās bagātības elementiem, kuram ir liela nozīme ekoloģiskā, ekonomiskā, kultūras un rekreācijas ziņā.
Izšķir 3 galvenos mežu tipus:
*skujkoku
*lapkoku
*tropiskie
Meži ir ekosistēmas, kurās dominē koki. Mežu ekosistēmas nav statiskas un sukcesijas gaitā mainās mežu koku sastāvs, līdz izveidojas stabilā ekosistēma.
Mežs biosfērā ir viens no visintensīvākajiem dabiskajiem organisko vielu producētājiem un dzīvības akumulatoriem. Mežs aktīvi mijiedarbojas ar atmosfēru, nosakot skābekļa un ogļskābās gāzes apmaiņas intensitāti, kā arī būtiski ietekmē klimatu, hidroloģisko ražību, augsnes veidošanās un citus procesus.
Meža funkcijas tiek realizētas, darbojoties meža barošanās ķēdei. Barošanās ķēde sākas ar kokiem, kas absorbē saules gaismu, uzņem ūdeni un minerālvielas no augsnes un ogļskābo gāzi no atmosfēras. Enerģiju un vielas koki izmanto organisko vielu ražošanā. No organiskajām vielām savukārt tiek būvēta koku biomasa (tās tiek izlietotas koku augšanai).…