Kā mijiedarbojas gēni un mēmi?
Gēni un mēmi bieži darbojās kopā, lai sasniegtu sevis reproducēšanu. Vairāki mēmi iegūst reproduktīvo labumu no gēniem, kuri noskaņo cilvēkus uz konkrētu pielāgošanas uzvedību. Un otrādi, gēni iegūst labumu no mēmiem, kuri ietekmē to pašu pielāgošanas uzvedību. Tādā veidā darbojas mēmi, kuri pāriet no vecākiem bērniem, it īpaši lielās ģimenēs. Gēnu labums šeit atspoguļojas tajā momentā, kā mēma nesējiem ir liels bērnu skaits, bet mēma labums atspoguļojas tā nodošanā lielam cilvēku skaitam.
Ja tas gēna un mēma attiecību gēns saglabājas diezgan ilgi, mēmi arī var iedarboties uz gēniem. Gēniem, kuri noskaņo to nēsejus uz noteiktu mēmu uztveršanu un iemantošanu, ir reproduktīva priekrocība salīdzinājumā ar gēniem, kuri neko īpašu nedara. Tādā veidā mēmi var ietekmēt ģenetisko attīstību.
Gēni un mēmi opozīcijā
Gēni un mēmi var darboties arī opozīcijā. Mūsdienu pasaulē tas ir veids, ko pieņem vairākums mēmu. Uzvedība, kura ietekmē gēnu atražošanu, kaitē mēmu izplatībai, un otrādi, uzvedība, kura ietekmē mēmu izplatīšanu, palēnina gēna atražošana. Par piemēriem var kļūt pašnāvība, laulība šķiršana utt.…