Pēdējā laikā Lielbritānijā aktualizējusies problēma un sākušās plašas debates par žurnālistikas un politikas savstarpējām attiecībām. Ir palielinājušies žurnālistu un politiķu skandāli, kas nu jau pārņēmuši publisko telpu.
Tā kā Lielbritānijas galvaspilsēta Londona ir ietekmīgākais varas centrs visā valstī, Londonā ir izveidojušies lieli un ietekmīgi mediji, tādi kā, piemēram, Nacionālā televīzija, radio un prese. Tas viss kontrolē gan kultūras, gan sociālās, gan arī politiskās sfēras valstī. Tādēļ pareizs ir apgalvojums, ka Londona ir galvenais mediju centrs, jo tajā koncentrējas lielākie Lielbritānijas mediji.
Lielbritānijā pastāv nacionālā dienas prese un tabloīdi, kuru galvenais uzdevums ir kritizēt saturu un pasniegšanas veidu, un šis kritikas veids ir viegls un labi saprotams.
Lielbritānijā laika gaitā ir attīstītas arī bezmaksas avīzes un ievērojami palielinājies bezmaksas avīžu lasītāju skaits. Tomēr tas gan nav labs rādītājs, jo bezmaksas avīžu strauji pieaugošais pieaugums, negatīvi iespaido maksas avīžu pirkšanu un, līdz ar to, arī apriti.
Bet, kā liecina nesen veiktie pētījumi, Lielbritānijas iedzīvotāji tomēr ļoti aktīvi iegādājas preses izdevumus. Pētījumi rāda, ka 60% līdz 70% iedzīvotāju lasa avīzes. …