Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:787557
 
Vērtējums:
Publicēts: 17.09.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Publiskie mediji mēģināja adaptēt savai auditorijai sarežģīto pasaules notikumu ainu, uzņemoties publisko attiecību sabiedrības priekšā par savām versijām un argumentācijā. Tāpēc avīzēm un masu medijiem kopumā piemīt šī mazā niša-publiskās telpas dienaskārtības diriģenta pults. Nedrīkst aizmirst arī to, ka Lielā Franču revolūcija balstījās tieši uz iespiestā vārda izplatību, kas sludināja brīvību, vienlīdzību, liedz tiesību ,domu atbrīvot zemāko klasi no tās pakļautības. Laika posmā no 1450 gada līdz pat 1800 gadam iespiedtehnika īpaši nemainījās, jeb tā varēja iespiest 100-150 lapas stundas laikā, ņemot vērā, ka šīs lapas tika liktas kopā ar roku. Jaunas vēsmas un manāmas izmaņas skāra pasauli pēc 1800 gada, kad abpus Atlantijas okeānam, reliģija jau bija devusi pietiekami lielu impulsu tam, lai cilvēki iemācītos lasīt, kā arī tam lai cilvēks, kas nepārstāvēja augstākās kārtas spētu iesaistīties publiskos procesos ar pietiekami lielu zināšanu bagāžu. Iespied drukas attīstība ievirzīja ne tikai domāšanu, bet arī radošās domas attīstības virzienu.

Lai apzinātos kā tad īsti ir attīstījusies prese sākumā, manuprāt, ir jāizprot, kas tad ir prese, Sandra Veinberga savā grāmatā ‘‘Masmediji‘‘ piedāvā divas definīcijas, kuras izmanto pētnieki, taču ikdienas sistematizēšanā tiek izmantoti divi kritēriji-izdošanas biežums un struktūra. Pēc ANO apraksta, avīze ir periodisks publikāciju kopums ar vispārēju saturu, kas tiek izdots vismaz četras reizes nedēļā, kā arī par avīzi var uzskatīt jebkuru periodisku izdevumu, kurā risinātas aktuālas problēmas .…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties