Mansarda būvēšanai visbiežāk izmanto kokmateriālus, ne tikai to tehnisko īpašību dēļ, bet arī tādēļ, ka to vēlāk var neapmest, bet gan izmanto kā dekoratīvus elementus.
Kokmateriāls, apveltīts ar relatīvu lielu stiprību uz spiedi, stingrību un stiprību uz lieci, tas ir plastisks ar augstām siltuma un skaņas izolācijas spējām. Vēl vairāk minētās īpašības var izcelt, ja ņem vērā, salīdzinājumā ar citiem materiāliem, kokmateriāla nelielo pašsvaru un iespēju nepielietojot lielas pūles un darbaspēka, pielāgot to vēlamām vajadzībām. Koksnes tehniskās īpašības un kalpošanas ilgums būvēs lielā mērā atkarīgs no kokmateriāla mitruma. Pirms kokmateriālu iebūvēt būvē, sevišķi vietās ar ierobežotu vēdināšanas iespēju, ka kokam ir pieļaujamais mitrums.
Ugunsdrošība ir vislielākā koka nepilnība. Lai koku un koka konstrukcijas, un koka būves pasargātu no iespējamiem aizdegšanās un degšanas gadījumiem, ir izstrādāti dažādi ķīmiskie sastāvi, ar ko piesūcināt vai pārklāt koksni, un līdz ar to tiek paaugstināta koksnes uguns izturība. Bieži koksnes apstrādi ar ugunsdrošām pastām no antipirēnu sastāviem apvieno ar koksnes apstrādi ar antiseptiskām vielām.…