Grāmatas autors- Makss Frišs (Max Frisch) , dzimis 1911. gada 15.maijā Cīrihē, miris 1991. gada 4.aprīlī turpat. Šveiciešu rakstnieks, dramaturgs un arhitekts, viens no nozīmīgākajiem vācu valodā rakstošiem autoriem pēc 2. pasaules kara. Friša izcilākie darbi ir romāni „Štillers” (1954.), „Homo faber” (1957.), „Saukšu sevi par Gantenbeinu” (1964.). Šie darbi tulkoti un izdoti arī latviešu valodā. Latviski izdoti arī romāni „Montauka” (1975.) un „Zilbārdis”(1982.). Friša romānu raksturīgākā tēma ir modernā cilvēka identitātes meklējumi un iekšējās brīvības apzināšanās. Viņš iedziļinās cilvēka vainā un nevainā, paštēlos un problēmās, kas rodas, kad uzlūkojam citus caur šo šauro redzeslenķi.
Darba tematika. Ja par Maksa Friša raksturīgo romānu tēmu uzskata moderna cilvēka identitātes meklējumus un brīvības apzināšanos, tad, manuprāt, šis darbs ir spilgts piemērs, kurā viņš atspoguļo tā laika cilvēka dzīvi, kura šķietami ir nevainojama un nemainīga. Lai gan šis cilvēks, kurš paļaujas uz zināšanām un aprēķiniem, ir pārliecināts, ka viss, kas ar viņu notiek, ir izskaidrojams, notiekošais aizvien vairāk pierāda, ka ir kāds, kas vada mūsu dzīves, un varbūt tik tiešām viss, kas atgadās ir likteņa izspēlēti pavērsieni.
Frišs apspēlē moderna cilvēka dzīves tēmu, kas sevī ietver ne tikai mīlestību, karjeru un dažādus piedzīvojumus. Te slēpjas kas vairāk. Šajā darbā autors atklāj pārdomas par apkārt notiekošo un to, cik lielu lomu spēlē sakritības un liktenis.
Problemātika. Ikviens cilvēks kādā dzīves periodā nonāk situācijā, varbūt pat vairāku situāciju virknē, kad viņam šķiet, ka viņa uzskati ir citādi, ka apkārtējie viņu neizprot un otrādāk- viņš neizprot pārējos.…