Arī Jana van Eika darbs „Arnolfīni ģimenes portrets” izraisījis diskusijas. Darbā attēlotais spogulis ir visa darba centrs. Tajā ir attēlota kāda cilvēka portrets. Daudzi cilvēki uzskata, ka mākslinieks ir uzgleznojis tajā pats savu portretu. Tā kā nav nekādu komentāru no mākslinieka, tad skaidri nav zināms, kā portrets tas ir, tādēļ cilvēki (skatītāji) turpina izteikt savu viedokli par to.
Ir tādi darbi, kuru būtība slēpjas ļoti dziļi. Ir gadījumi, kad šī būtība tiek atklāta, ieskatoties darbā vērīgāk, bet bieži vien tā paliek neatklāta. Skatītājam ir vieglāk uztvert darbu, ja tas ir skaidri saprotams, tam ir dots kāds loģisks nosaukums, bet daudz grūtāk, ka darbs nav izprotams. Bieži vien šādus darbus vērtē un analizē pavisam vienkārši – patīk vai nepatīk, skaisti vai neglīti. Arī šo divu mākslinieku darbi ir viegli saprotami, tomēr vai mēs tiešām zinām, ko mākslinieks ir vēlējies pateikt?
Domāju, ka māksla mūs tikai pilnveido. Nav svarīgi vai tu to izproti kā nākas. Katrs komentārs par gleznu ir ļoti svarīgs un papildina mūsu fantāzijas. Ja skatītāji spēj diskutēt savā starpā par darbiem, tas liecina, ka viņi ir ieinteresēti un vēlas izzināt darbus un mākslu kā tādu.
…