Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:356667
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.04.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Popārts - avangardisma virziens, kas 20. gs. 50.-60. gados aizsākās ASV un Rietumeiropas tēlotājmākslā. Popārts visbiežāk māksliniekus stimulēja uz parastā, ikdienišķā un vulgārā popularizēšanu. Popārta pārstāvji apgleznoja visu to, kas nebija ievērības cienīgs un ko noraidīja māksla: visa veida reklāmas, avīžu un žurnālu ilustrācijas, karikatūras, ikdienas drēbes un tamlīdzīgi. Popārta raksturīgas pazīmes:
Atgriezās pie lietu attēlojuma, darbu tēmas tika gūtas lielpilsētu ikdienā.
Tika panākts izlīdzinājums starp mākslinieka radītajām unikālajām vērtībām un pārējās cilvēces darbības sfērās masveidā izgatavotajiem priekšmetiem. Tas rezultātā noveda pie mākslas radīšanas ar tehnisko līdzekļu palīdzību.
Popārta mākslinieki veidoja savus darbus mulāžā (kāda objekta precīzs atveidojums ģipsī, vaskā), fotomontāžā, kuras raksturo skaļš, kliedzošs krāsojums, kā arī ar kolāžām (uz pamatnes uzlīmēti dažādi materiāli) un sadzīves priekšmetu atdarinājumiem. Var teikt, ka galvenais viņiem bija populāra tēla apspēlēšana ar dažādiem līdzekļiem.
Popārta pārstāvju stājdarbi reti tika gleznoti, visbiežāk tie tika pavairoti ar komerciālās tehnikas līdzekļiem, daudzi mākslinieki atrasto motīvu palielināšanai izmantoja projekcijas aparātus. Līdz ar to radošo procesu sāka aizstāt tehnika.
Popārts netiecās masu patēriņa sabiedrību ne kritizēt, ne slavināt – parasti tas neizvirzīja nopietnus mērķus. Viss līdzinājās ironiskai spēlei. Jaunā mākslas virziena veidotāji bija avangardisma pārstāvji: R. Raušenbergs un Dž. Džonss, R. Lihtensteins, Dž. Rozenkvists, K. Oldenburgs, E. Vorhols , R. Hamiltons, P. Bleiks un E. Paolocio.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties