Ievads
Makrolīdi ir svarīgi un droši ārstniecības līdzekļi pediatrijā. Makrolīdi ir būtiska penicilīnu un cefalosporīnu alternatīva tiem alerģiskajiem pacientiem, kas slimo ar streptakoku etioloģijas elpceļu un citām infekcijām. Tomer, tiem piemīt zināmi trūkumi, tai skaitā: šaurs pretmikrobu aktivitātes spektrs, neizdevīgas farmakokinētiskās īpašības, slikta panesība kuņģa – zarnu traktā. Makrolīdi ir labi pazīstamas antibiotikas, tie ir plaši lietoti Gram pozitīvu mikroorganismu izraisītu infekciju ārstēšanā.
Salīdzinajumā ar agrīnajiem makrolīdu klases pārstāvjiem uzlabotas īpašības piemīt jaunākajiem makrolīdiem – klaritromicīnam un azirtomicīnam; tos ir iespējams lietot vienu reizi diennaktī, tie ir izturīgāki un nenoārdās kuņģī, labāk uzsūcas.
Pārbaudes liecina, pneimonijas, akūta bronhīta, faringīta un vidusauss iekaisuma ārstēšanā bērniem no 5 mēnešiem līdz 16 gadiem salīdzinājumā ar β – laktāmu antibiotikām, cefalosporīniem un citiem makrolīdiem , klaritromicīna vispārējā efektivitāte ir līdzīga.
Kaut arī jaunie makrolīdi ievērojami paplašina ārstniecības līdzekļu izvēli un tie dod noteiktas priekšrocības, tomēr tas neatsver pieaugošās par jauno antibakteriālo līdzekļu iespējamo lomu baktēriju rezistences attīstībā, kā arī arvien pieaugošās ārstēšanās izmaksas.
…