Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:683686
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.12.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ekonomisko attiecību un procesu izpēti visas tautsaimniecības vai lielu ekonomisko sektoru līmenī sauc par makroekonomisko analīzi, un tā ir viens no svarīgākajiem makroekonomikas uzdevumiem. Makroekonomiska pēta galveno ekonomikas problēmu: ierobežoto resursu izmantošanu no nacionālās ekonomikas vai tās lielo sastāvdaļu pozīcijām. Starp makroekonomiku un mikroekonomiku pastāv cieša sakarība. Makroekonomikā aizvien biežāk lieto mikroekonomiskās analīzes elementus. Galvenie sektori makroekonomikā ir mājsaimniecību
Galvenie sektori makroekonomikā ir mājsaimniecību, ražotāju, finanšu, valdības, kā arī pasaules saimniecības sektors. Tie visi ir savstarpēji saistīti ar preču un naudas plūsmām. Makroekonomika ir ekonomikas teorijas sastāvdaļa. Tai ir konkrēts praktisks pielietojums, jo, balstoties uz makroekonomiskās analīzes rezultātiem un teorijas likumsakarībām, valstis izstrādā savu ekonomisko politiku. Tās galvenais uzdevumus ir ekonomikas pamatproblēmas atrisināšana, lai panāktu stabilu un līdzsvarotu ekonomikas attīstību un ierobežotu resursu maksimāli racionālu izmantošanu. Šī uzdevuma veikšana ir arežģīts process, kura gaitā jāatrisina virkne savstarpēji saistītu problēmu. Lai to īstenotu, tautsaimniecības līmenī jāizvirza šādi mērķi:1.)Ekonomiskā izaugsme. Jo lielāku daudzumu labākas kvalitātes preču un pakalpojumu sabiedrība spēj saražot, jo augstāks ir tās dzīves līmenis.2.)Pilnīga nodarbinātība. Katram, kas spēj un grib strādāt, būtu jānodrošina darbs, taču tas neizslēdz ekonomiski pamatota bezdarba pastāvēšanu jeb dabisko bezdarbu. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties