Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:710426
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.05.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Vārds magnēts parasti saistās ar darbību, kur viena lieta spēcīgi pievelk sev klāt citu(us) priekšmetu(us). Tā jau arī ir. Šis magnēts, kas tik spēcīgi pievelk citus priekšmetus, parasti ir dzelzs rūdas gabaliņš. Dzelzs rūdai ir vienreizēja spēja pievilkt sev klāt dzelzs, tērauda, niķeļa un dažādus citus metālu ķermeņus. Šo rūdas gabalu īpašību nosauca par magnētismu, bet rūdas gabalu- par magnētu. Bet pats vārds “magnēts” cēlies no senās Grieķijas pilsētas Magnēsijas nosaukuma, kuras apkārtnē raka dzelzs rūdu.
Gandrīz ikvienam ķermenim ir divi gali, arī magnētam tie ir. Bet magnētam šiem galiem ir speciāli nosaukumi. Viena magnēta gala nosaukums ir ziemeļpols, kuru apzīmē ar burtu N cēlies no franču vārda Nord- ziemeļi. Un ziemeļa galu parasti krāso zilu vai melnu. Taču otram magnēta gala nosaukums ir dienvidpols, kuru apzīmē ar burtu S cēlies no franču vārda Sud- dienvidi. Tomēr dienvidu galu parasti krāso sarkanu. Tomēr neskatoties uz krāsām varam noteikt, kur magnētam ir ziemeļpols un kur- dienvidpols. Vien būs nepieciešams magnēts, diegs un vieta, kur magnēts varētu brīvi, netraucēti karāties. Paņemiet magnētu iekariet diegā un pēc tam diegu, kurā ir iesiets magnēts, iestipriniet kādā statīvā. Pēc tam magnēts sāks kustēties, un pēc kāda brītiņa tas gals, kurš tiks pavērst ziemeļu virzienā ir magnēta ziemeļpols, bet tas kurš pret dienvidiem- dienvidpols (skatīt pielikuma attēlu 1).…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1112492
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties