Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:159184
 
Vērtējums:
Publicēts: 21.02.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Kas ir Luvra?    3
2.  Luvras vēsture    4
3.  Dažādi fakti un statistika    6
4.  Pielikums    7
Darba fragmentsAizvērt

Pirms muzeja apmeklējuma noteikti jāiepazīstas ar Luvras pils vēsturi un tās arhitektūru. Ne velti Luvras pils ir nodēvēta par visskaistāko celtni Parīzē.
Luvras muzeju nedrīkst uzskatīt kā tikai daudzu mākslas darbu atradnes vietu jeb šķūni, tā ir mākslas iemiesojuma milzīga kolekcija. Muzejā vērojama nenovērtējamās bagātības izturība, gleznu piepildījums, nekādā ziņā nav vērojama viendabība. Vērojami mākslas darbi no 14. – 19. gs., kas nākuši no dažādām Eiropas valstīm kā dāvinājumi franču karaļu rezidencei.
Luvras vēsture ir ļoti sena, tā aizsākas jau viduslaikos. Celtni sāka būvēt 1190. gadā kā cietoksni Filipa II Augusts no Kapetingu dinastijas valdīšanas laikā. Viņš veco Luvru cēlis kā četrstūrainas formas cietokšņa pili ar stipriem mūriem un bieziem stūru torņiem, taču ārējie mūri tika atklāti tikai 1963. gada izrakumos un atzīmēti tagadējās Luvras bruģī. Sākotnēji tā netika izmantota kā karaļu rezidence, bet aiz neieņemamajām sienām glabājās arhīvs un nauda. Tikai 14. gadsimtā Kārlis V Gudrais palielināja, izgreznoja pili un pārgāja tanī uz pats dzīvot, pārceļot tur arī savu bibliotēku, mākslas kolekcijas un dārglietas. Fransuā I valdīšanas laikā cietoksnis tika aizstāts ar renesanses stila pili, tā tika izmantota kā mākslas darbu glabātuve, kuru četru gadsimtu garumā pārveidoja un paplašināja Francijas karaļi un imperatori.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties