Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:864562
 
Vērtējums:
Publicēts: 10.11.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Satversmes tiesas izveidošanās    4
2.  Satversmes tiesas sastāvs    7
3.  Satversmes tiesas darbības aizsardzība LR Satversmē un Satversmes tiesas likumā    9
3.1.  Satversmes tiesas spriedumi    10
  Secinājumi.    11
  Izmantotā literatūra    12
Darba fragmentsAizvērt

1996. gada 11. decembrī uz savu pirmo sēdi sanāk Latvijas Republikas Satversmes tiesa, kura likumīgu pamatu savai darbībai iegūst 1996. gada 5. jūlijā, kad Saeimā tiek pieņemts “Satversmes tiesas likums”. Kas tad ir Satversmes tiesa, kad un kādēļ tā tika izveidota?
Katrai valstij ir sava tiesību sistēma, un šo sistēmu veido spēkā esošo normatīvo aktu kopums. tiesību sistēmā ir noteikta kārtība. Visaugstāko vietu katras valsts tiesību sistēmā ieņem valsts konstitūcija, atstājot aiz sevis parlamenta pieņemtos likumus un pārējos normatīvos aktus, kuri tiek ierindoti atkarībā no normatīvo aktu izdevēja stāvokļa valsts varas institūciju skalā. Un šajā valsts izveidotajā tiesību sistēmā neviens likums nedrīkst būt pretrunā ar konstitūciju, savukārt neviens normatīvais akts nedrīkst būt – pārkāpt likumu.
Dzīve ir tik sarežģīta un sfēras, kuras aptver, likumdošana tik dažādas, ka pastāv iespēja, amatpersonām, kas izstrādā un pieņem likumus, var gadīties apzinātas vai neapzinātas kļūdas. Var tikt nejauši pieņemts likums vai cits normatīvais akts, kurš neatbilst LR Satversmei, tādēļ nepieciešama institūcija, kas izskatītu šo likumu atbilstību Satversmei un normatīvo aktu atbilstību likumiem. Speciālisti arī atzinuši, ka šo jautājumu risināšanu nevar atstāt LR Saeimas kompetencē, tādēļ, ka būtu neloģiski, ka Saeima, kas pati pieņem likumu, pati arī noteiktu, vai tas ir atbilstošs Satversmei, protams, ja viņi pieņēmuši šādu likumu, tas nozīmē, ka deputātu vairākums atbalstījuši šo likumprojektu un balsojums par tā likumību būtu ar identiskiem rezultātiem. Tādēļ ir vajadzīga neitrāla instance šo jautājumu izskatīšanai, kas būtu neatkarīga gan no izpildvaras (Ministru kabineta), gan no likumdevējvaras (Saeima).…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1143951
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties