Latvijas valsts suvenērā vara pieder Latvijas tautai.
Saeimai, Valsts prezidentam, Ministru kabinetam, tiesai, Satversme ir noteikusi Valsts kontroles pilnvaras un darbību, kā arī likumdošanas procedūras. Satversme garantē varas dalīšanu un līdzsvaru starp likumdošanas varu, izpildvaru un tiesu varu.
„Augstākā likumdevēja institūcija ir Saeima, kas sastāv no 100 deputātiem.”1-65 Saeima ievēl prezidiju, patstāvīgās komisijas un Valsts prezidentu un var lemt par tā atcelšanu.
Valsts prezidents ir valsts galva, viņam galvenokārt ir reprezentatīvas funkcijas. Valsts prezidentam ir tiesības sasaukt un vadīt ārkārtas Ministru kabineta sēdes, noteikt tām dienaskārtību. Valsts prezidents izsludina pieņemtos likumus, vai prasa to atkārtotu izskatīšanu. Viņam ir tiesības ierosināt Saeimas atlaišanu.
„Politiskās atbildības smagums gulstas uz valdības galvu- Ministru prezidentu.”1-65 Latvija ir tipiska parlamentāra republika. Prezidentālā republikā prezidentam ir gan valsts, gan valdības galvas pilnvaras un funkcijas.
„Pašvaldības Latvijā darbojas divos līmeņos- pirmo līmeni veido pagastu un pilsētu pašvaldības, otro līmeni veido rajonu pašvaldības.”1-65
„Latvijā ir izveidota trīs pakāpju tiesu sistēma, kuras sastāvā ietilpst:
Rajona ( pilsētas ) tiesas kā pirmās instances tiesas
Apgabaltiesas kā apelācijas instances tiesas un pirmās instances tiesas tām civillietām un krimināllietām, kuras saskaņā ar likumu ir piekritīgas apgabaltiesai.…