1. Temats- jaunattīstības valstu, pie kurām piederam arī mēs, cilvēku darba un vienkārši labākas dzīves meklējumi attīstītās valstīs. Jauna, neierasta situācija- pametot tuvos cilvēkus, iesaistīšanās zemas kvalifikācija darbos svešā zemē.
Nespēja adaptēties jaunajā situācijā, neziņa kaut vai par tuvāko nākotni šādā situācijā: valodas, mentalitāšu barjera, garīga vientulība- ārzemnieku- mītnes zemes iedzīvotāju aizdomīgums pret iebraucējiem.
2. Problēma
Latviešu nespēja risināt savas problēmas, arī iepazīstot jaunas zemes, situācijas, tieksme sevi noskaņot uz to sliktāko. Sākotnējs apjukums kosmopolītiskā pasaulē, zināms provinciālisms pozitīvā nozīmē- ‘’ieaugšana dzimtajā vietā, sākotnēji nespējot aprast ar jauno. Mūsu tautas savāda atšķirībā no citām Eiropas zemēm(arī post sociālistiskajā areālā). Tieši šī fragmenta varones situācijā- nespēja aprast ar jauno situāciju, iejusties tajā un domāt pozitīvi, koncentrēšanās uz negatīvo, kas izriet no Latvijas valstiskām problēmām- nevarēšanu lielās līnijās sakārtot darba tirgu, lai cilvēkiem nebūtu jānokļūst viņu spējām un izglītībai neatbilstošās darba meklēšanas situācijās.…