Literatūras pārskata saturs
Pirms sākt sava pētijuma plānosanu,jebkurš zinātnieks rokas iespaidīgos literatūras kalnos,lai noskaidrotu,kas pasaulē paveikts izvēlētajā jomā,ko saka eksperti attiecigajā pētniecības nozarē,kādas teorētiskas atziņas var izmantot,lai pamatotu petijumā izvirzītās hipotēzes.
Detalizēts literatūras pārskats parasti nepieciešams,maģistra vai doktora studijas beidzot,kad tiek sagatavots atbilstošais kvalifikācijas darbs.
Pētnieka galvenie uzdevumi,analizējot literatūras avotus ir:
1.noskaidrot situāciju attiecīgajā jomā.
2.konstatēt,kāda veida pētījumi ir paveikti saistībā ar paša plānoto petniecības darbu.
3.kritiski izvertet uzkrato pieredzi un rezultatus sava petijuma aspekta.
Ka jāievēro,veidojot literaturas pārskatu un domajot par pētijumu kopumā?
1.labāk ir būt pieticīgakam un uzreiz neizvirzīt pasaules mēroga problēmas.Labāk ierobežotāks jautājums,kuru izpētī pamatīgāk.
2.Oriģinalitātes moments-nav jēgas atkārtot to,kas jau izdarīta(ja vien nav ciešas pārliecības,ka tas izdarīts nepareizi).
3.izvairieties no neauglīgas darbības(ja literatūrā atrastas atsauces uz vairākiem neveiksmīgiem pētijumiem,kuros lietotas līdzīgas metodes,nav lielas jēgas atkārtot lēl vienu reizi to pašu)
4.tālāko pētijumu perspektīvas-jāatceras,ka literatūras pārskata nobeigumā ieteicams domāt arī par turpmākajām pētniecības iespējām
5.Pētijuma rezultāti-apstiprinājums teorijai(ne vienmēr ir nepieciešams balstīties uz teoriju,var papildināt teoriju,balstoties uz pētijumā savāktajiem datiem).
…