Pēc scenāriju analīzes rezultātiem atbildīgā struktūrvienība izdod naudas plūsmas optimizēšanas rekomendācijas. Aktīvu un pasīvu termiņstruktūru banka novērtē, aprēķinot likviditātes neto pozīciju kā starpību starp aktīviem un pasīviem katrā termiņu grupā un kopējo likviditātes pozīciju kā starpību starp aktīviem un pasīviem augošā termiņu secībā.
Kā likviditātes riska mazināšanas instrumentus, banka uzskata likviditātes rezervi – pieejamos likvīdus aktīvus, kas nodrošina bankas spēju noteiktā īsā periodā segt iespējamos pārrāvumus naudas plūsmā, kuri bankai var rasties krīzes apstākļos. Likviditātes riska mazināšanai tiek noteikti limiti atklātām likviditātes neto pozīcijām, kopējas un pa valūtām, noguldījuma maksimālām summām, kuru atļauts piesaistīt no viena klienta (savstarpēji
saistītu klientu grupas) rezidentiem un nerezidentiem, finansējumu maksimālajam kopēja summām, kuru atļauts piesaistīt finanšu tirgū ar nodrošinājumu vai bez tā. Likviditātes riska mazināšanas nolūkos bankā tiek veikta likviditātes plānošana un analīze un iekšējo limitu ievērošanas kontrole.
Banka izstrādā gada likviditātes rādītāja plānu, balstoties uz nākamajam gadam ieplānotiem bilances skaitļiem, un pieliek to pie sava budžeta gada plāna. Gada laikā faktiskais likviditātes rādītājs ik mēnesī tiek salīdzināts ar ieplānoto. Banka rūpīgi analizē esošo tirgus konjuktūru, cenšoties maksimāli nepakļaut banku tās iespējamajām izmaiņām.
Banka seko savas likviditātes izpildei gan īstermiņa, gan ilgtermiņa griezumā, vadoties pēc
FKTK Kredītiestādes likviditātes prasību izpildes noteikumiem. …