1.Pārvaldes dokumentu sistēma, to veidojošo dokumentu grupas, to raksturojums (uzskaitīt visas dokumentu grupas, katrā no tām norādīt dokumentu piemērus un vismaz vienu no katras dokumentu grupas dokumentu veidiem raksturot).
Organizatoriskie dokumenti-Statūti, Nolikums, Instrukcija.
Rīkojumu dokumentu grupa- Rīkojums, Pavēle, Lēmums.
Izziņu un pārskatu dokumentu grupa-, Pārskats, Protokols un Pilnvara Izziņa-sniegtas īsas, bet būtiskas ziņas par kādu personu vai dots kāda fakta apstiprinājums..
Sarakstes dokumentu grupa- Iesniegums, Paskaidrojums, Sūdzība, Telegramma, Vēstule- ir kādas adresēts dokuments, kurā kas paziņots, lūgts, prasīts vai jautāts.
Personāldokumentu grupa- CV, Darba līgums, Akts, Paskaidrojums.- 75 gadi jāglabā.
Līgumi
1.Rīkojuma dokumenti, to veidi un pielietošanas nosacījumi (uzskaitīt dokumentu veidus, tos raksturot, ieteicams norādīt konkrētus piemērus).
Def.- ir dokumenti, ar kuru palīdzību tiek veikta vienpersoniska vai koleģiāla organizācijas vadība.
Lēmumi- tiesisks akts, ko savas kompetences ietvaros koleģiāli pieņem valsts varas un pārvaldes institūcijas, organizācijas, sanāksmes, sapulces, vērtējot, nosakot rīcību, kārtību, tiesības noteiktos jautājumos.
Rīkojumi- ir tiesisks akts, ko izdod galvenokārt koleģiālas institūcijas vadītājs, lai atrisinātu operatīvus jautājumus.- plašāks par pavēli, vairāk ietver uzdevumus, ko parasti raksta katru savā rindkopā.
Pavēles- tiesisks akts, ko izdod iestādes vadītājs vai viņa vietnieks, novērtējot un nosakot rīcību, kas saistīta ar iestādes noteiktu darba jautājumu risināšanu, iestādes darba vadību.
Norādījumi
1.Lietu nomenklatūra, tās sastādīšana un apstiprināšana.
Lietu nomenklatūra - ir sistematizēts lietvedībā kārtojamo lietu virsrakstu saraksts ar to glabāšanas termiņiem.
Lai juridiskā persona izveidotu lietu nomenklatūru, jānosaka:
dokumentu vērtība;
lietu sistematizēšanas pamats;
atbildīgie izpildītāji.
Dokumentu vērtību nosaka, veicot dokumentu vērtības ekspertīzi, t.i., izpēta dokumentus pēc to vērtīguma kritērijiem - dokumentā fiksētās sabiedrībai vērtīgās informācijas par valstiskiem, ekonomiskiem, politiskiem, sociāliem procesiem, zinātnes un kultūras attīstību, lai noteiktu atbilstošu dokumenta glabāšanas laiku.
Lietu sistematizēšanas pamatu nosaka pati juridiskā persona saskaņā ar tās apstiprināto struktūru vai darbības virzieniem.…