Etiķete ir noteikumu kopums, kas palīdz sadzīvot, netraucējot citam citu un aiztaupot neērtības. Tā ir mūsu dzīvei svarīga nepieciešamība, nevainojams veids, kā izrādīt cieņu un apbrīnu, tajā pašā laikā- aizraujoša spēle, kas ļauj nošķirt svētkus no ikdienas. Etiķetes zināšanas atver mums durvis uz turieni , kur vēlamies nokļūt, pārvēršot mūs par patīkamiem un cienīgiem sarunu biedriem.
Maldīgi mēdz uzskatīt, ka delikātam un saprātīgam cilvēkam etiķetes zināšanas nav nepieciešamas, jo viņš jebkurā mirklī rīkosies taktiski un ar vislabākajiem nodomiem. Tas patiešām ir mīts. Ne visi ir delikāti kopš dzimšanas, turklāt veselais saprāts reizēm atkāpjas jūtu priekšā.
Kāda mēdz būt etiķete?
1.Lietišķā- nosaka visas nianses biznesa attiecībās
2.Protokols- to ievēro oficiālos pasākumos, diplomātiskajās pieņemšanās. Izteikti konservatīva etiķete, kas tikpat kā nav pakļauta modei.
3.Sadzīves- mainās līdzi laikam, dod padomu, kā uzvesties saviesīgā ballītē, jubilejā, esot kopā ar draugiem, paziņām un nepazīstamiem cilvēkiem.
Ballīte vai dzimšanas diena mājās!
KĀ UZAICINĀT?
Svētku rīkošana mājās ļauj izvairīties no formalitātēm. Visus viesus var apziņot pa telefonu, satiekot vai izmantojot e-pastu, taču tas jādara vienā dienā, lai neapvainotos tie, kurus uzaicina pēdējos. Ja tās ir draudzīgas vakariņas, pietiek, ja uzaicina nedēļu iepriekš. Uz svinīgākiem sarīkojumiem- dzimšanas diena, Jurģi, disertācijas aizstāvēšana- aicina divas nedēļas iepriekš.
Skaidrojot jauniem paziņām, kā nokļūt pie tevis, jāstāsta vienkāršākais un ērtākais, nevis īsākais variants- vienalga kājām vai braukšus.…