Svētku tērpa stilu un šuvumu parasti izvēlas klasiskā, elegantā vai romantiskā stilā darinātu, nekad- sportiskā. Tērps var būt gan dziļi dekoltēts, gan kakla daļā slēgts. Svārkiem var būt dziļš šķēlums. Ja par svētku tērpu ir izvēlēts bikšu kostīms, tam raksturīgas platas, brīvi krītošas bikses bez buktēm.
Svētku tērpam ir piemērots ikviens svārku garums. Vakartērpa svārku daļa ir vai nu gara (potīte-segta) vai īsa- līdz celim vai nedaudz virs vai zem tā. Vakartērpa svārki nekad nav pusgari.
3.Vīrieša un sievietes apģērbu saskaņojums
Ja vīrietis valkā tumšo uzvalku, sievietei, lai izvēlētos piemērotu tērpu, ir jāizvērtē sarīkojuma svinīgums. Atbilstošs var būt gan biznesa kostīms, gan svētku tērps. Vakartērpu velk tikai tad, ja tas norādīts ielūgumā.
Ja vīrietis valkā smokingu, sieviete velk vakartērpu, taču dažkārt piemērots būs arī svētku tērps.
Ja vīrietis velk fraku, sieviete izvēlas "pilno vakartērpu". Tā ir gara vakarkleita, parasti- dekoltēta. Nekad neizvēlas kostīmu ar biksēm vai svārkiem, īsu vakarkleitu.
Ja ielūguma prasības ir tumšš uzvelks, melns tauriņš, balts tauriņš, tad lietišķai sievietei ir iespēja vilkt tumšus svārkus, kuri nosedz ceļgalus jeb garākus, jeb kleitu, kuras izgriezums nav dziļāks par padusēm. Iespējams izmantojot kaut kādu aksesuāru, kas varētu aizstāt balto jeb melno tauriņu, bet dāmai noteikti nav jāierodās uz svinībām ar tumšu uzvalku.
…