Rekomendācija vai ieteikuma vēstule. Rekomendāciju var sniegt pedagogi, kolēģi vai augsta amatpersona no darbavietas, kā arī ievērojami nozares speciālisti vai organizācijas biedri. Ja tas prasīts, rekomendētāju sarakstu var ietvert CV vai pievienot uz atsevišķas lapas. Vairāk par trīs rekomendācijām parasti neiesniedz, visbiežāk tiek lūgtas divas. Par rekomendētājiem sniedz šādas ziņas: vārds, uzvārds, darbavieta, amats, darba adrese, telefona numurs, e-pasts. Pirms šīs informācijas iesniegšanas rekomendētājiem, protams, tiek lūgta atļauja to darīt.
Ja tiek prasīta rakstveida rekomendācija, to raksta tāpat kā lietišķu vēstuli. Vēstules tekstā atbild uz šādiem jautājumiem:
● Kā rekomendētājs pazīst pretendentu? Cik ilgi viņi ir pazīstami?
● Kādas ir pretendenta zināšanas, prasmes, profesionālās iemaņas?
● Kādas ir pretendenta personības īpašības?
Vēstules beigās norāda, kam pretendents tiek rekomendēts. Par rekomendācijas sniegšanu pateicas.
Portfolio. Dažkārt CV tiek pievienots portfolio – darba un izglītības sasniegumu apliecinājumi un pierādījumi. Ja jāapliecina sasniegumi mākslas jomā, portfolio ietver mākslas darbu paraugus, mājaslapu piemērus, CD utt. Sasniegumus izglītībā apliecina izglītības diplomi, sertifikāti, apliecības, apbalvojumi.
Pēc dokumentu nosūtīšanas jāgaida apstiprinājums no darba devēja, ka tie ir saņemti. Ja atbilde nav sniegta divu trīs nedēļu laikā, pretendentam ir tiesības par sevi atgādināt – telefoniski vai rakstveidā. Pieklājīgs atgādinājums sākas ar jautājumu, vai nosūtītie dokumenti ir saņemti.
…