Neizolētais Čuka pārveidotājs sastāv no 2 kondensatoriem C1, C2 un 2 induktivitātēm L1, L2, diodes D1 un tranzistora slēdža Q1. Šajā gadījumā izejas spriegums tiek invertēts attiecībā pret U1.
3.1 Čuka pārveidotāja darba režīmi
Pārveidotājs spēj darboties gan pārtrauktas strāvas režīmā, gan nepārtrauktas – kad strāva induktivitātē l1 nokrītas līdz 0. Papildus šis pārveidotājs spēj darboties arī pārtraukta sprieguma režīmā, tas ir kad spriegums kondensatorā C2 nokrītas līdz 0 komutācijas laikā. Atkarībā no projektētāja droseles L1 un L2 induktivitātes izvēles, tiks noteikts, vai shēma darbosies pārtrauktajā strāvas režīmā vai nepārtrauktajā.
KOPSAVILKUMS
Pēc līdzstrāvas impulsregulatoru aplūkošanas, redzams par to lietderību. Nodrošinot nepārtrauktas strāvas režīmu, iespējams viegli paaugstināt vai pazemināt spriegumu uz slodzes izmainot tikai aizpildījuma koeficienta vērtību ar impulsa platuma modulāciju. Shēmām nepieciešams maz komponenšu, veidojot zemas shēmas izmaksas. Saistībā ar to, tās aizņem maz vietas uz spiestajām platēm, veidojot tās kompaktas.
Līdzstrāvas impulsregulatoriem ir plašs pielietojums dažādiem elektronikas produktiem, tāpēc izvirzot sev nepieciešamās prasības, var izvēlēties gan Buck, gan Boost vai Buck-Boost impulsregulatorus Čuka vai SEPIC izpildījumā.
…