Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
7,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:300515
 
Vērtējums:
Publicēts: 29.04.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Saistību jēdziens un rašanās pamati.
Saistību tiesības ir tādas tiesības, uz kurau pamata vienai personai - parādniekam - jāizpilda par labu otrai personai - kreditoram - zināma darbība, kam ir mantiska vērtība. 2 puses - kreditors un parādnieks. Kreditors ir persona, kurai no saistības izriet kaut kāds mantiski nozīmīgas tiesības. Parādnieks ir persona, kurai no saistības izriet pienākums vai pienākumi. Nepieciešami vismaz divi dalībnieki. Kreditoram ir tiesības prasīt un sagaidīt prasīto, parādniekam ir pienākums šo darbību izdarīt. Šajā gadījumā saistība nevar pastāvēt tikai kā pienākums vai tikai kā tiesība. Saistība var izpausties jebkādās darbībās, kurām c.ties. sfērā ir ekonomiska nozīme. Jēdzienu saistību tiesības lieto divās nozīmēs”:1) ar to saprot ties.normu kopumu, kas regulē saistību rašanos, izpildi, izbeigšanos, pārkāpumu sekas (objektīvās tiesības). Šajā nozīme jāsaprot CL, kā arī lielu daudzumu normu, kas ietvertas citos likumos, piem.izsolēm, pirkumu utt. Ar to saprot tiesību normas, kurās norādīts ko drīkst vai nedrīkst darīt attiecību dalībnieki, kas nodibina saistības, pilda vai pārkāpj tās, kā atrisināmi to strapā radušies strīdi. Ar tām saprot to CL daļu, kas regulē mantisko attiecību dinamiku.2) ar tām apzīmē tās tiesības, kas pēc darījuma vai cita pamata rodas konkrētai pers.kā relatīvas tiesiskas attiecības dalībniecei (subjektīvās tiesības). Šajā nozīmē tās izpaužas kā pozitīvi vērtējumas parādības - līgumi u.c. darījumi, kas nodrošina materiālo vērtību un naudā novērtējamu namantisko labumu pāreju no viena subjekta pie otra preàu apgrozību un līdz ar to vajadzību apmierināšanu. Negatīvi vērtējamas ir tiesību pārkāpumu (deliktu) sekas.Saistību tiesības rodas vai nu no tiesiska darījuma, vai no neatļautas darbības, vai pēc likuma Darījumi ir izplatītākie saistību rašanās pamati. Citu pers. tiesību aizskārumi, kā mantas bojāšana, piesavināšanās, veselības apdarudējumi, goda un ciešas aizskaršana, ir neatļauta darbība, kas apdarud ne tikai sab. kārtību, bet arī c.ties. sargātos labumus. Šajā sakarībā no neatļautas darbības rodas saistība, ko raksturo šādi: pers, kas to izdarījusi, ir pienākums atlīdzināt zaudējumus vai īpašos gadījumos dodot citādu apmierinājumu.
5. Solidārās saistības.
Solidāras saistības ir tādas, kurās katrs no vairākiem kreditoriem var prasīt nevis proporcionālu daļu, bet visu saistības priekšmetu, izpildījumu kopumā, un katram no vairākiem parādniekiem ir pienākums izpildīt visu saistību, nevis proporcionālu daļu. Solidāras saistības nodibina ar lūgumu, testamentu vai likumu (1672.p.). Līgumā solidāru saistību var nodibināt tikai tad, ja tam piekrīt visi līdzēji. Testamentā iekļautā norāde par solidāru saistību ir nosacījums, kas iegūst spēku tikai tad, ja testators pēc savas gribas noteikt attiecīgās tiesiskās attiecības reksturu un persona, kurai ar testamentu tiek dotas tiesības, piešem mantojumu vai kļūst par legatāriju. Lai uz likuma pamata rastos solidāra saistība, ir jābūt vai jāiestājas attiecīgajiem faktiem, ar kuriem saistīta likuma normu darbība. Līdzējiem un testatoriem ir skaidri un tieši jāizsaka griba nodibināt solidāru saistību. CL pēc likuma nedalāmu saistību prezumē, ja pastāv nedalāms priekšmets.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −7,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1117462
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties