Lauksaimniecība ir viena no galvenajām ražošanas nozarēm un viena no senākajām cilvēka darbības sfērām. Arī mūsdienās lauksaimniecībā tiek nodarbināti mazāk nekā puse (40%) no visas pasaules strādājošiem. Lauksaimniecību veido divas savstarpēji saistītas nozares – zemkopība (augkopība) un lopkopība – ar plašu apakšnozaru tīklu. Lauksaimniecības attīstībā nepārvērtējama nozīme ir zemei kā galvenajam ražošanas līdzeklim šajā nozarē. Vislielākās lauksaimniecībā izmantojamās zemju platības ir mērenajā joslā. Lopkopība ir kļuvusi par galveno lauksaimniecības nozari attīstītajās valstīs.
Pasaules valstu lauksaimniecības nozaru struktūra un izvietojums ir atšķirīgs. Tāpēc lauksaimniecību var attīstīt, pielietojot ekstensīvas un intensīvas saimniekošanas metodes.
Intensīvā lauksaimniecība ir lauksaimniecības attīstības virziens, kuram raksturīgi papildu kapitālieguldījumi, darbaspēka intensīva izmantošana un lauksaimniecības produktu ražošana pasaules tirgum. Intensīva lauksaimniecība ar lieliem kapitālieguldījumiem zemkopībā ir raksturīga Rietumeiropas un Ziemeļamerikas valstīm. …