Latvijas zemes pie Baltijas jūras ir bijušas jau kopš senseniem laikiem. Pēc ledāja atkāpšanās Latvijas teritorijā pirmie cilvēki ienāca paleolīta beigās – 9. gt. beigās p. m. ē. un 8. gt. sākumā p. m. ē. Šeit viņi veidoja apmetnes un dzīvoja ciltīs. Latvijas zeme vēlāk bija sadalīta četrās daļās, un katrā no tām valdīja savs valdnieks. Nav sveši tādi vārdi kā Visvaldis (Jersikas valdnieks), Tālivaldis (Tālavas valdnieks), Lameiķis (Kuršu valdnieks) un Viestards (Zemgales valdnieks). 16. – 17. gs. Latvija ir bijusi vācu, poļu un zviedru pakļautībā. Savukārt no 1721.gadā, pēc Ziemeļu kara beigām Latvija nokļūst cariskās Krievijas impērijas sastāvā.
1. Ekonomikas raksturojums:
Pamatā izdzīvošanai bija zemkopība un arī rūpniecība. Bet latviešiem pašiem nepiederēja zeme, jo viņi bija dzimtcilvēki.
Sākās I pasaules karš, bija nepieciešami karavīri. Latvijas karavīru daļēja mobilizācija notika 1914. gada 14. jūlijā, 17, jūlijā, un 19. jūlijā tika izsludināts kara stāvoklis, mūsu cilvēkiem nācās karot Krievijas armijas sastāvā. …