Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:501392
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.08.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Tiesu sistēmu Latvijā veido visas valstī pastāvošās Tiesas kopumā (Rajona tiesas, Apgabaltiesas, Augstākā tiesa, Satversme). Tiesu kopums uzskatāms ne vienkārši par mehānisku tiesu apkopojumu, bet par sistēmu, jo tiesas savā starpā ir saistītas gan ar organizatoriskām, gan funkcionālām saknēm.
Organizatoriskas saistības reglamentē likums par „Tiesu varu” (pieņemts 92. gada 15. decembrī; stājies spēkā – 93. gada 01. janvārī)., bet funkcionālo saistību reglamentē administratīvi procesuālie likumi.
Organizatorisko saistību izpratnē tiesas savā starpā ir saistītas kā tiesu sistēmas dažādu posmu institūcijām, ar tiesu posmu saprot vienveidīgu tiesu kopumu (tiesu posms - apgabaltiesas, tiesu posms – rajonu tiesas) tiesas, kas apvienotas vienā tiesu sistēmā ir apveltītas ar vienādām tiesībām un tām ir vienāda kompetence.
Funkcionālā saikne – katra tiesa izpilda vienas vai vairākas tiesas funkcijas (piemēram, pirmās instances tiesa – apelācijas, kasācijas instances, tiesu funkcijas).
Kasācija – pārsūdzība par likumiskiem pārkāpumiem.
Posms – tiesu sistēmas uzbūves jēdziens ar šo jēdzienu tiek noteikta konkrētās tiesas vieta tiesu sistēmā saistībā ar tās darbību noteiktā teritorijā.
Instance – tiesvedības jēdziens un ar šo jēdzienu tiek noteikts tiesvedības raksturs, tiesas darbības paveids izejot no dotajā instancē izskatāmo lietu izlemšanas mērķiem. (rajonu tiesa – pirmās instances tiesa, apelācijas instance – otrā instance).…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −11,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1208532
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties