Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:430980
 
Vērtējums:
Publicēts: 01.02.2021.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Tāpāt kā Pirmā pasaules kara daļas gadījumā ekspozīcijā atspoguļota vēstures interpretācijā aptvēra visus aspektus –
• Didaktiskais, jo audzinā un izglīto muzeja apmeklētāju par Neatkarības karu Latvijā, kā arī skaidro 11. un 18. novembra nozīmi Latvijas kultūrā un vēsturē. Provocē uz likumsakarību analīzi;
• Neitrāli informējošs, balstoties informācijas interpretācijas objektīvitātei un vispusīgumam – izstāde neatbalsta un neapvaino nevienu konflikta pusi, bet skaidro, kaut nepilnīgi, to darbību un pašu situāciju;
• Atraktīvais, uz ko norāda skaņa un bildes mijiedarbība, animēto digitālo kartes, kas apzīmēja situācijas maiņu starp 1918.g. novembri un 1920./21. gadiem, un, galvenokārt, paši eksponāti.
Norādot uz pašiem eksponātiem, galvenā atšķirība no Pirmā pasaules kara izstādes daļas, Neatkarības kara izstādē bija reizēs mazāk unikālo vērtību priekšmetu, galvenokārt, ierobežoto vietu zālē dēļ. No vienās pusēs eksponātu minimālisms taisā izstādi kā labu ievadu Latvijas Pilsoņu karam, kas gan neļauj pilnvērtīgāk izprast pilsoņu konflikta Latvijā īpatnību salīdzīnot to ar Pilsoņu kariem pārējos postimpērijas teritorijās. Vienīgais, kas neļauj muzeju apmeklētājam to uzskatīt par ievadu tēmai, ir digitālās kartes, kas aplūko visu Pilsoņu karu Latvijā.
Līdzīgie eksponātu izmantošanas veidi abam daļam ir kā vēstures atgādinājums un piemiņas objekts, kā arī priekšmets kā simbols. Abi izmantošanas veidi raksturīgi visiem eksponātiem, kas pilnveido abas izstādes.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties