Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:661119
 
Vērtējums:
Publicēts: 10.06.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
Darba fragmentsAizvērt

Gan sievietes, gan vīrieši visaugstāk vērtē ģimenes veidošanu kā iemeslu, kādēļ vajadzētu stāties laulībā (4,11 balles sievietēm un 3,92 balles vīriešiem piecu baļļu sistēmā). Pozitīvi tikai novērtēti apgalvojumi saistībā ar savstarpējās uzticības apliecinājumu, mīlestības apliecinājumu, stabilitāti un drošības izjūtu. Reliģiski pamatotu iemeslu („lai gūtu Dieva svētību”) respondenti novērtēja viduvēji.
Negatīvi tikai novērtēti apgalvojumi saistībā ar juridiskiem vai materiāliem aspektiem („lai būtu materiāls nodrošinājums”), nedz apgalvojumi saistībā ar savu vecāku nosacījumiem („lai izpatiktu vecākiem”).
Salīdzinot sieviešu un vīriešu uzskatus, varam secināt, ka sievietes un vīrieši piešķir ļoti līdzīgu prioritāti uzskatiem „Laulība ir vēlama, lai veidotu ģimeni, lai būtu bērni”, „ ... lai apliecinātu savu uzticību viens otram” un „ ... lai apliecinātu savu mīlestību”. Šīs līdzīgi piešķirtās uzskatu prioritātes norāda, ka sievietēm un vīriešiem Latvijā ir daudz līdzīgāki uzskati par laulību, nekā to liek domāt stereotipiskie priekšstati, ka sievietes būtu no Veneras un vīrieši no Marsa. Šī pētījuma rezultāti norāda, ka Latvijā sievietēm un vīriešiem priekšstati par laulību ir cieši saistīti ar ģimeniskām vērtībām, savstarpējo uzticēšanos un mīlestību. Visbūtiskākās atšķirības sievietes un vīriešu vērtējumos ir saistībā ar stabilitātes un drošības izjūtu, kā arī ar reliģisko pārliecību. Sievietes būtiski vairāk nekā vīrieši uzskata, ka laulība ir vēlama, lai „radītu stabilitāti” un „rastos drošības izjūtu”. Sievietes vairāk nekā vīrieši uzskata, ka laulība ir vēlama, lai „būtu Dieva svētība”.

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties