Pēc neatkarības atgūšanas Latvijā ir izveidota funkcionējoša tirgus ekonomika. Pāreja no plānveida saimniekošanas uz tirgus ekonomiku nav ritējusi viegli, īpaši deviņdesmito gadu sākumā. Pašreizējā ekonomiskās attīstības gaita liecina, ka valdība ir spējusi mācīties no savām kļūdām un vairums uzņēmēju ir pielāgojušies jaunajiem tirgus ekonomikas apstākļiem.
Latvija pēdējos gados ir kļuvusi par vienu no valstīm ar visstraujākajiem attīstības tempiem Eiropā. Tomēr ir arī jāatzīst, ka Latvijas ekonomika pasaules kontekstā šobrīd vēl ir vāja. Latvijas ekonomika pašlaik galvenokārt balstās uz lēta darbaspēka un pieejamo resursu priekšrocību izmantošanu, produkcijas ar mazu pievienoto vērtību ražošanu.
Latvijas valdības ekonomiskās politikas mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgu un sabalansētu ekonomisko un sociālo attīstību.
Valdība īsteno salīdzinoši liberālu ārējās tirdzniecības un investīciju politiku. Ar likumu tiek garantēta ārvalstu investīciju aizsardzība, ārzemnieki var brīvi repatriēt peļņu un kapitālu, ārvalstu un vietējiem uzņēmējiem tiek nodrošināti vienādi uzņēmējdarbības nosacījumi.
Privātā iniciatīva un kapitāls ir galvenie dzinējspēki. Valsts īpašuma privatizācija atrodas noslēguma fāzē. Neprivatizēti ir tikai daži lielie valsts monopoluzņēmumi. Pēdējos gados ir panākts būtisks progress konkurences politikas, maksātnespējas procedūru, sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas stiprināšanā. Šajās jomās ir izveidotas un uzsākušas darbu jaunas institūcijas.…