Latvija ir viena no trijām Baltijas valstīm, kura atrodas Ziemeļeiropa. Latvija robežojas ar Lietuvu, Krieviju, Baltkrieviju, Igauniju. Latviju apskalo Baltijas jūra, kas rada labus klimatiskos apstākļus.
Latvijas ģeogrāfiskais stāvoklis ir izdevīgs ērtu sakaru veidošanai. Tai ir plaša pieeja Baltijas jūrai un samēra līdzens reljefs, kas nekavē ceļu ierīkošanu. Latvijas galvaspilsēta ir Rīga. Valsts iekārta ir parlamentāra republika. Latvija ir izveidota trīspakāpju pārvaldes sistēma: pagastu pašpārvalde; lauku rajonu un pilsētu valde (dome); valsts valdība.
Latvijā dzīvo 2,3 miljoni iedzīvotāju. Latvija ir maza dzimstība (8%) un augsta mirstība (14%). Dzimstību ietekmē ekonomiskie un sociālie apstākļi. Latvijas valdība neīsteno demogrāfisku politiku, tāpēc cilvēkiem nav izdevīgi audzēt 2 vai 3 bērnus. Diemžēl Latvijā nenotiek dabiska iedzīvotāju ataudze, jo dabiskais pieaugums visu 20. gs. ir bijis neliels. Dzimstības palielināšana, mirstības samazināšana un vidējā mūža ilguma pagarināšana ir nozīmīga Latvijas problēma. Saglabājoties pašreizējai demogrāfiskai situācijai, Latvija var kļūt par vecu un apgādājamu ļaužu zemi.
Latvijā nav nozīmīgu derīgo izrakteņu. Teritorijas ģeoloģiskās attīstības gaitā uzkrājušies galvenokārt nogulumieži - smilts, māls, dolomīts, kaļķakmens, ģipsis, kūdra, iespējams, Baltijas jūras šelfa arī nafta. Zemes dzīlēs nav ne lielu rūdu, ne kurināma krājumu, taču saimniecība var izmantot arī citus dabas elementus, pārvēršot tos par resursiem. Mērenais piejūras klimats, plašā skaistā pludmale un piekrastes priežu meži, kā arī minerālūdeņu un ārstniecisko dūnu krājumi ir nozīmīgi rekreācijas resursi, kas ļauj attīstīt kūrortu saimniecību.
…