Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:537348
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.04.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

1917
Oktobra apvērsums
Notika 24 - 26.X/6 - 8.XI Krievijā pēc Februāra revolūcijas un Ļeņina atgriešanās Petrogradā, ko sekmēja ķeizariskās Vācijas valdība, cenšoties panākt Krievijas izstāšanos no 1.pasaules kara. Kaut arī starp galvenajiem Krievijas lielinieku partijas vadītājiem pastāvēja domstarpības, tomēr sākās gatavošanās bruņotam valsts apvērsumam un varas sagrābšanai. Šim nolūkam nodibināja Kara revolucionāro komiteju (vad. Trockis) un 24.X/6.XI sākās valsts apvērsums. Tas beidzās ar Ziemas pils ieņemšanu un Krievijas Pagaidu valdības locekļu arestu naktī no 25.X/7.XI uz 26.X/8.XI. Valdības vadītājam A. Kerenskim izdevās aizbēgt.
26.X/8.XI rītā sanāca 2. Viskrievijas padomju kongress un izveidoja jaunu valdību - Tautas komisāru padomi ar Ļeņinu priekšgalā. Kongresa noslēgumā ievēlēja Viskrievijas Centrālo izpildu komiteju, kurā ietilpa arī LSD pārstāvji - Pēteris Stučka, K. Pētersons, J. Bērziņš (Ziemelis), S. Nahimsons, A. Vasiljevs un J. Peterss.
1918.6.I lielinieki padzina likumīgi ievēlēto Satversmes sapulci, kuras uzdevums bija pirmoreiz Krievijas vēsturē izstrādāt konstitūciju. Valstī oficiāli tika pasludināta proletariāta diktatūra, bet faktiski nodibinājās lielinieku partijas diktatūra. Nekavējoties tika likvidētas visas dekomrātiskās brīvības, aizliegtas politiskās partijas (izņemot lielinieku partiju un kreiso eseru partiju, ko aizliedza 1918.g. vasarā) un ieviesta stingra cenzūra.


Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties