1. Uzdevums.
1. Kad Lāčplēsis zaudēja arī otru ausi, viņš kļuva trīs reizes vājāks. (izlaidums, kas traucē teksta izpratni)
2. Ja Kalniņš ir remontā remontē, tad viņš pārbauda katru skrūvīti. (..., liekvārdība)
3. Paredzams, ka var intensīvi atmosties koka virszemes daļas un pastiprināta iztvaikošana caur mizu. – Paredzams, ka [tādā gadījumā] var intensīvi mosties koka virszemes daļas un caur mizu pastiprināti iztvaikot ūdens.
4. Pērn daļu mauriņu apstādīja ar puķēm, daļu no jauna apsēja ar sēklām, bet daudzi vispār palika tukši. – Pērn daļu mauriņu apstādīja ar puķēm, daļu apsēja no jauna, bet daudzi zālāji palika tukši. (liekvārdība – ar sēklām, vispār; izlaidums, kas traucē teksta izpratni)
5. Fermā ir uzstādītas slaukšanas un piena dzesēšanas iekārtas, mēslu krātuves, lopbarības tvertnes (vai tml.). (izlaidums, kas traucē teksta izpratni)
6. Savos darbos, viņš tā sakot, reāli un saistoši attēlo dzīvi un cilvēkus. (interpunkcijas kļūda - lieks komats; liekvārdība – parazītvārds (bez tam, trūka komats pirms iesprauduma); kļūda leksikā)
7. Kā Pirmais mūsu komandā pie starta pienāca (? – varbūt atnāca vai nostājās uz starta?) Liepiņš. (tukšvārdība; leksiska rakstura neskaidrība)
8. Tīrumos iekaisa pilnvērtīgu sēklas materiālu. – Tīrumos kaisa pilnvērtīgu sēklu. (lieki lietots priedēklis ie-; daudzvārdība)
9. Mākslinieciskā padome nedrīkst būt vairs pasīva vērotāja, kā dažkārt noticis līdz šim. – Mākslinieciskā padome vairs nedrīkst tikai pasīvi vērot, kā tas dažkārt noticis līdz šim.…