7.Biļete 1. Saulīte; mazās, vidējās, lielās sudmaliņas (un tītaviņas)
• Saulīte-saulīti veido 3,5,6, un vairāk dejotāju. Nostājas kolonveida aplī ar seju DCV vai PDCV un sadod rokas centrā plecu augstumā.
• Mazās sudmaliņas-veido 4 dejotāji.katrā spārnā viens dejotājs. Ja sudmaliņas veido divi jaukti pāri, tad meitu rokas atrodas virs puišu rokām.
• Vidējās sudmaliņas- četri pāri nostājas kādā no vaļējiem satvērieniem vai aptvērieniem ar seju DCV. Centrā 4puiši sadod kreisās rokas, katrā spārnā viens pāris. Pārus var veidot gan meitas, gan puiši.
• Lielās sudmaliņas-astoņi pāri veido četrus spārnus par diviem katrā spārnā. Spārnā rokas visiem sadotas.
• Tītaviņas-četri dejotāji nostājas aplī ar seju pret centru. Meita var stāvēt pretī meitai, arī puisis pretī puisim, puisis pretī meitai. Meitas rokas sadod virs puiša rokām.
2. Vienu kāju piesit pie otras (mugurdancis), lēciens mainot un atraujot kāju
3. Vaļējie aptvērieni:
1. vaļējais aptvēriens=vaļējais vidukļa un plecu aptvēriens;
2. vaļējais vidukļa aptvēriens;
3. aptvēriens ar sadotām kreisajām rokām(es mācēju sākuma aptv.);
4. plecu aptvēriens;
5. plecu aptvēriens.stāvot blakus.
4. Ingrīdas Edītes Saulītes ieguldījums latviešu tautas dejas sistematizēšanā
Ingrīda Edīte Saulīte (dzimusi Grabosvke) - horeogrāfe, docente, tautas un skatuves deju lieluzvedumu veidotāja, deju krājumu autore un sastādītāja, kas 1995. gadā apbalvota arī ar Triju Zvaigžņu ordeni.
1959. gadā, sākot rīkot pirmos sarīkojuma deju konkursus – Ingrīda Edīte kļuva arī par to aizsācēju Baltijā.
Tuvinoties 1955. gada Dziesmu un deju svētkiem, 58 rajonos un 5 pilsētās norisinājās rajonu Dziesmu svētki. Tiesības piedalīties 3. Deju svētkos izcīnīja 96 jauniešu, 5 veco ļaužu un vairāki Rīgas bērnu deju kolektīvi, kā arī Darba rezervju skolu audzēkņi. Kopumā svētkos piedalās 101 deju kolektīvs ar 1808 dalībniekiem un ap 1000 vingrotājiem.
Tie bija pirmie svētki, kuru organizēšanā līdzdarbojās arī Ingrīda Saulīte.
Šie svētki iegājuši vēsturē arī ar faktu, ka tieši 1955. gada Dziesmu svētkos, pirmo reizi vēsturē līdzās dziedātājiem Mežaparka lielajā estrādē uzstājās arī dejotāji.
Kopš 1965.gada viņa bijusi vairāku republikas Dziesmu un deju svētku un skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku deju virsvadītāja. Bieži vien arī šo un citu svētku un festivālu mākslinieciskā vadītāja vai režisore. …