Tēma: Romānā stāstīts par galvenā tēla, latviešu tautības sievietes, izturēšanos ekstremālā situācijā un izjūtām. Par to, ka viņa nespēj, atšķirībā no krieviem, pārciest apņirgāšanu, apsmieklu. Viņa aizvainojumu kā “mironi stiepj līdzi un pati sevi ar to uzbudina sašutumam”.
Savā zinā romānā arī runāts par cilvēku attiecībām pret citiem, pret citas tautības vai uzskatu ‘sadursmi’. Piemēram, pret Rīgas krieviem, kā pret iebrucējiem, izturējās neiecietīgi, viņus apsmēja un apņirgāja. Tas liecina par neiecietību un sava veida rasismu.
Romānā netieši, taču tika runāts par savstarpju nespēju saprast vienam otru. Gan valodas atšķirības, gan uzskatu atšķirības traucē vienam otru saprast. Piemēram, īru policisti pat necentās saprast latviešu tautības sievieti. Viņi pret sievieti pat nepieklājīgi izturējās.
Problēma: Viena no problēmām, kas romānā ir minēta, ir sava veida rasisms, neiecietība pret citu tautu pārstāvjiem. Šajā gadījumā krievu tautības cilvēki “piedzīvoja publisku apņirgāšanu”. Tas liecina par sabiedrības neiecietībus un nekaunību.
…