Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:754171
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.06.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

“ Tiesības izlietojamas un pienākumi pildāmi pēc labas ticības ” – to nosaka Latvijas Republikas civillikuma (turpmāk CL) pirmais pants. Precīzāk izsakoties, katrai subjektīvo tiesību izlietošainai jābūt savienotai ar pretējo interešu novērtēšanu. Tas nozīmē, ka jārēķinās ar citu indivīdu aizsargājamām tiesībām, sabiedrībā pieņemtajiem ieradumiem, tikumiem un uzskatiem, kā arī reliģiju.
Šī abstraktā norma novietota CL pašā sākumā, kas liecina par labas ticības lielo nozīmi mūsdienu civiltiesībās, kaut gan juridiskajā praksē šis princips tiek apskatīts reti. Tādejādi tiesai, izšķirot jebkuru privāttiesisku strīdu, vienmēr ir jāizvērtē, vai tiesību subjekta rīcība atbilst CL l.pantā norādītajam.
To arī reti izmanto tiesu praksēs, jo uz šo principu tiesu prakses dod tikai nelielu ieskatu, veidojot jaunas un jaunas atsauces. Protams, labas ticības princips plaši pazīstams arī daudzās citās valstīs, un tas ietverts to civillikumos, nedrīkst aizmirst, ka tas iekļauts arī starptautiskajās komerctiesībās. Neiztikt atkal bez izņēmumiem. Lielbritānija ir viena no tām valstīm, kas neatzīt labas ticības principa piemērošanu, kaut gan ar Eiropas Savienības (ES) valstu kopēju sadarbību Lielbritānijas tiesu prakse sāk to pakāpeniski atzīt un pielietot. Kā arī tas ir iesakņojies starptautiskajos tiesību aktos.
Ne velti šis princips jau tika ievērots senajā Romā, dažkārt liekas, ka esam to mantojuši un mazliet pārveidojuši atbilstoši savām vajadzībām - pilnveidojuši. Mūsdienās, galvenokārt vadoties no Rietumu tiesību loka ( Šveice, Vācija) pieredzes, izpratne par šo jēdzienu ir attīstījusies citā virzienā - radusies vispārēja tiesību principa nozīme. Šim principam Latvijas privāttiesiskajā apgrozībā ir ļoti būtiska nozīme.
Latvijas juridiskajā literatūrā vēl joprojām nav atrodamas atbildes uz dažiem kuteklīgiem jautājumiem par labu ticību un tā piemērošans aspektiem.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties