Kvantitatīvie pētījumi galvenokārt balstās uz empīrisko informāciju un pētījuma mērķis ir pārbaudīt hipotēzi. Datu iegūšanai tiek izmantotas masu aptaujas, intervijas, dokumenti, testi, anketēšana, eksperimenti. Tiek ievākta ļoti plaša apjoma informācija, kas ir skaitliska (attiecību, intervāla, kārtas skalas), tādēļ visērtāk kvantitatīvo datu analīzei izmantot statistiskās analīzes metodes.
Datu apkopošana un grupēšana
Datu apkopošanu un grupēšanu var uzskatīt par datu analīzes pirmo soli. Grupēšana un apkopošana atvieglo sakarību analīzi, padarot informāciju uzskatāmu, sistematizētu un pārredzamu. Grupēšana ir pētāmā kopuma sadalīšana daļās pēc kādas būtiskas raksturojošas pazīmes ar tai sekojošu šo daļu izzinošu rādītāju raksturošanu. [5., 47.lpp.]
Datu apkopošanā un grupēšanā var izmantot vairākas metodes:
Grafiskā attēlošana - tiek veidoti grafiki, diagrammas, kartogrammas, pikčegrammas. Šo metodi lieto, lai varētu precīzāk uztvert pētāmo parādību kopumā, redzēt raksturīgāko un galveno, atklāt sakarības patstāvību, noteiktu tās raksturu un formu. Grafiskajiem attēliem jābūt uzskatāmiem, pārredzamiem, saprotamiem un loģiski veidotiem, lai ar tiem būtu ērti un viegli strādāt.…