Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:378807
 
Vērtējums:
Publicēts: 04.01.2017.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Jebkuras kvantitatīvās metodes lietošanas pamatā ir kāds sarežģītāks vai vienkāršāks tā vai cita tipa modelis. Visas kvantitatīvās metodes balstās uz kāda modeļa izstrādāšanu un lietošanu. Vispārīgā veidā modeli varētu definēt kā reālā objekta reprezentāciju, kas veidots noteiktā formā un ar noteiktu atbilstības pakāpi, lai, veicot ar to eksperimentus, iegūtu papildus informāciju par oriģinālo objektu.
Parasti modeļus iedala materiālajos (fizikālajos) modeļos un abstraktajos (simboliskajos) modeļos. Materiālie modeļi tiek realizēti dažādu materiālu objektu veidā (piemēram, lidmašīnu modeļi). Šie modeļi ir līdzīgi oriģinālam ne tikai pēc formas un ģeometriskajām attiecībām, bet arī pēc tajos notiekošajiem galvenajiem fizikālajiem procesiem. Pie materiāliem modeļiem pieder arī ģeometriskie modeļi (kartes, grafiki, fotogrāfijas u.c.) un analogie modeļi (modeļi, kas funkcionē vienlaicīgi ar oriģinālo objektu, bet citā formā atspoguļo tā raksturlielumu, piemēram, termometrs). Abstrakto modeļu izstrādāšanai lieto noteiktu, formalizētu loģikas vai matemātikas valodu. Tas nozīmē, ka tie ar dažādu matemātisku un loģisku simbolu palīdzību izsaka modelējamā objekta sakarības, īpašības, attiecības, nosacījumus, ierobežojumus, izmantojot vienādojumus, nevienādības, funkcijas, definīcijas, algoritmus u.tml.
Kvantitatīvā pieeja ir pretstats kvalitatīvajai pieejai, jo tās skatījumā subjektīvie faktori ir destruktīvie elementi, kas potenciāli var ietekmēt galarezultātus. Kvantitatīvā pieeja noskaidro šos faktorus tikai tādā pakāpē, cik tos var mērīt un izteikt skaitliski, par darba mērķi izvirzot subjektīvo faktoru izslēgšanu no pētījuma. …

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties