Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
6,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:876615
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.07.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

1. Veidi un saistība ar kvantitatīvajām satura analīzes metodēm

Vārds ‘teksts’ ir atvasināts no Latīņu darbības vārda texo, kas nozīmē – savīt, veidot kopā. Latīņu lietvārds textum nozīmē austu audumu, kā arī runu un rakstīšanu. Rakstīts vai runāts teksts ir kā austa drēbe - nozīmes konstruēšana no vārdiem.

Kopš 60tajiem gadiem ar tekstu apzīmē gan mūziku, gan nekustīgu attēlu, gan filmas papildus tā parastajai nozīmei – rakstu valodai un runai. Arguments šeit ir, ka visi tie ir izteiksmes līdzekļi semantiskām konstrukcijām, zīmju sistēmām, kuras var „izlasīt” lineārā laika secībā. Šīs konstrukcijas var aprakstīt un analizēt analoģiski verbālajiem tekstiem, balstoties uz koncepcijām un modeļiem, kas attīstīti tādās sfērās kā lingvistika, semiotika un literatūrzinātne. Tekstu analīze ir mediju studiju svarīga daļa. Pētot atsevišķus tekstus vai tekstu žanrus vai kā pētījumu daļu uztveres un mediju institūciju izpētē, galvenais jautājums ir par tekstu nozīmi un interpretāciju.

Tekstu analīze pēta galveno objektu – tekstu vai tekstu grupu. Šī analīze notiek iespējami dziļi un sistemātiski, lai atbildētu uz specifiskiem pētnieciskiem jautājumiem, kas noved pie divu tipu teksta analīzes veidiem – viens fokusējas uz atsevišķo, otrs – uz vispārīgo. Abi veidi ir cieši saistīti. Kā jau bija apskatīts lekcijā par kontentanalīzi, pētnieki pat nav vienojušies, vai kvalitatīvo KA pieskaitīt kvantitatīvajām metodēm vai kvalitatīvajām.
Lūk, dažas kvalitatīvās analīzes metodes.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties