Tēma saistīta gan ar kultūrpolitikas administrēšanas, gan finansēšanas, gan arī likumdošanas aspektiem.
Lai uzlabotu muzeju kvalitāti un atbilstību mūsdienu un nākotnes sabiedrības interesēm (jo tie ir galvenokārt valsts finansētas iestādes, tāpēc jāprasa arī kvalitāte), akreditācijas procesā ar vadlīniju palīdzību tiek vērtēta darbība visās muzeja darba jomās: muzeja vadība, krājuma, ekspozīciju, izglītojošais darbs u.c.
Tas notiek arī tāpēc, lai apzinātu situāciju Latvijas muzeju tīklā, kas palīdzētu Muzeju padomei, Muzeju valsts pārvaldei, Muzeju asociācijai u.c. organizācijām plānot to sekmīgāku attīstību.
Tomēr tādēļ, ka muzeji ir dažādu tipu, tiem nevar noformulēt centralizētus, vienotus standartus. Un tāpat kā, piemēram, par mākslinieciskumu, tāpat par muzeju kvalitāti bieži var strīdēties, nevis kaut ko pierādīt ar argumentiem. Ir formulēti paši būtiskākie standarti.
Muzeju tāpat kā arī citu institūciju darbību izvērtēšanu realizē augstākstāvošas institūcijas. Latvijas muzeju gadījumā tas ir viens no Muzeju valsts pārvaldes uzdevumiem. Akreditācija sākta 1999.g., un to reglamentē Ministru Kabineta Muzeju akreditācijas noteikumi. …