Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:776833
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.02.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Jēdziens kultūra jau vairākus gadus vairs netiek uztverts tikai un vienīgi kā katras tautas un cilvēces garīgās un materiālās attīstības rādītājs, bet arvien ciešāk tas tiek saistīts ar politiku, ekonomiku, tūrismu, ražošanu u.t.t. Kultūrai ir būtiska loma arī socioloģijā. Lai tuvāk aplūkotu kultūras socioloģiju, vispirms aplūkoju katru terminu atsevišķi.
Izcelšu divas savstarpēji saistītas kultūras definīcijas - kultūra ir sabiedrībai piemītošu identitāšu, nozīmju, zināšanu, pārliecību, vērtību, prasību, atmiņu, nodomu, attieksmju un sapratnes rašanās un nodošana tālāk, un kultūra - konkrētas cilvēku kopienas „dzīvesstils”: tradīcijas, pārliecība un paražas, ieradumi, izturēšanās un ģērbšanās veids, virtuve, valoda, daiļrade, zinātne, tehnoloģijas, reliģija un rituāli, uzvedības normas un noteikumi, tradīcijas un pārvalde1.
Socioloģija ir zinātne, kas pēta sabiedrībā notiekošos procesus un parādības ar mērķi noskaidrot un apzināt objektīvos likumus un likumsakarības2.
Saliekot kopā abus jēdzienus, rodas kultūras socioloģijas definīcija. Kultūras socioloģija ir socioloģijas nozare, kas pēta ražošanas sociālos aspektus, kulturālo vērtību izplatīšanu, saglabāšanu un to izmantošanu, t. i. kultūras funkcionēšanas mijiedarbību. Kultūras socioloģijas uzmanības centrā ir kultūras sociālo aspektu funkcionēšana sabiedrībā. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1116134
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties