“Katra kultūra parasti izpaužas ar savu unikālu valodu, simboliku, uzvedības normām un nacionālām jutām. Atsevišķas organizācijas kultūra ir šaurāka. Organizācijas kultūra parāda uz tā vērtībām, līderības stilu, valodu un simboliem, procedūras un ikdienas normām, kā arī to, kā noteikt panākumus. Viss, kas norāda uz organizācijas unikālu raksturu.”
Edgars Šeins: “Organizācijas kultūra ir noteiktas grupas pamatpieņēmumu kopums, kas veidojas un attīstījās patstāvīgi, kamēr grupa mācās atrisināt ārējas vides un iekšējas integrācijas adaptācijas problēmas, kuri izrādās, ir pietiekoši efektīvi, lai būtu vērtīgiem un tādēļ mācīt tos jaunajiem grupas locekļiem kā domāšanas, uztveršanas un problēmu risināšanas veids.”
Semiotiskais konteksts
“Definējot kultūru kā kolektīvo atmiņu, tie izvirzīts jautājums par semiotisko notikumu sistēmu, pēc kuriem cilvēces dzīves pieredze tiek iemiesota kultūrā; šos noteikumus savukārt var traktēt kā programmu. Pati kultūras pastāvēšana paredz sistēmas izveidi, noteikumus, kas nepieciešami pastiprinātās pieredzes pārvēršanai tekstā.”
…